Przykładem takiego miernika dla działu produkcji jest wskaźnik „Guide Time” zlecenia produkcyjnego, który oznacza czas wyrażony w dniach od momentu publikacji go w planie do przyjęcia wyrobu gotowego na magazyn.
USŁUGI Skuteczne systemy premiowe i systemy prowizyjne Zwiększamy efektywność istniejących techniqueów prowizyjnych, premiowych i motywacyjnych. Analizujemy ich skuteczność i dobieramy najlepsze metody motywowania pracowników.
Organizacje produkcyjne zainteresowane wdrożeniem systemu premiowego opartego o wskaźniki efektywności mogą uzupełnić go o inne, dodatkowe programy premiowe. Jednym z nich jest premia retencyjna, która ma na celu zatrzymanie kluczowych pracowników wewnątrz firmy. Czym się ona charakteryzuje? Z reguły jest to premia miesięczna przeznaczona dla wszystkich pracowników, którzy spełnią określone warunki, takie jak np.
W kolejnych krokach istotne jest zapoznanie się z obecnie działającymi formami motywacji i przeprowadzenie rozmów z kluczowymi managerami, aby określić ich potrzeby i oczekiwania.
Ta opinia nigdy nie jest udostępniana publicznie. Wykorzystamy ją, aby pokazywać wszystkim lepsze treści wkład.
Im dłuższy okres będziemy analizować na podstawie danych historycznych, tym dokładniejsza będzie analiza. Nie należy jednak w tym przypadku ulegać złudzeniu, że duża baza danych daje odpowiedź na pytanie: Na jakim poziomie należy ustalić oczekiwaną wydajność? Przyczyna jest prosta: nie znamy prawidłowej oczekiwanej wydajności, nie mamy więc punktu odniesienia.
Miałam kiedyś okazje obserwować pewnego sprzedawcę, dajmy mu na imię Piotr. Otóż Piotr przez wiele lat pracował w firmie szkoleniowej, która dawała mu do obsługi rynek bardzo dużych korporacji.
Co za tym idzie, jego zmiany mogą sprawić, że pracownikowi będzie żyło się prawie z dnia na dzień zupełnie inaczej.
Procedure premiowania oparty na celach to bardzo popularna metoda w wielu firmach, zwłaszcza tych większych. Jednak zarządzanie przez cele, czyli tak zwane MBO (Administration by Aims) rodzi też pewne ryzyka i niekoniecznie sprawdzi się na każdym stanowisku. W przypadku stanowisk specjalistycznych lepiej premiować na przykładvertisement za konkretne zadania.
W tym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje związane z budową systemu premiowego i dobre praktyki, którymi z powodzeniem możesz się inspirować.
Często analizujemy całoroczny budżet klienta, bierzemy pod uwagę różne czytaj więcej scenariusze realizacji wyniku i sprawdzamy, w którym momencie program premiowy może być obciążeniem budżetu.
Początkiem tworzenia dobrze działającego systemu premiowania jest uznanie, że musi on wspierać realizację strategii firmy i dawać zwrot z inwestycji. Zanim zaczniemy „robić method premiowy” powinniśmy dobrze określić cel wprowadzenia systemu.
Jeśli zasady premiowania nie są dla pracownika transparentne, to system może działać wręcz demotywująco („
Uważam, że nie ma nic gorszego niż wdrożenie systemu premiowania stworzonego na kartce, bez przeprowadzenia kilkudziesięciu symulacji w Excelu i zapytania o opinie jego realizacji, kogoś z pracowników, czy znajomych.